Уочи Мале Госпојине Епископ Јоаникије служио бденије у никшићкој Саборној цркви

21. Септембар 2017.

У навечерје празника Рођења Пресвете Богородице, у сриједу 20. септембра 2017, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је свечано бденије са петохљебницом у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Бденије у никшићком Саборном храму

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Драган Крушић, протојереји Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки и Василије Брборић, јереј Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Бденије у никшићком Саборном храму

Ово богослужење појањем је украсила пјевница храма. Свештенство је у наставку служило јутрење.

Бденије у никшићком Саборном храму

Епископ је, по одслуженом бденију, благословио вјерни народ и помазао освећеним уљем.