Савинданска акција клуба "Свети Сава"

Клуб добровољних давалаца крви Свети Сава из Никшића спровео је у четвртак 3. фебруара, поводом празника Светог Саве, још једну акцију прикупљања крви. Првој редовној акцији за ову годину одазвао се велики број чланова, пријатеља клуба и поштовалаца дјела Светитеља Саве, па је овом приликом прикупљено близу 100 јединица најдрагоцјеније течности.

Поводом празника посвећеног нашем духовном оцу Светитељу Сави, који је небески заштитиник чланова овог клуба и њиховог хуманог дјела, и ове године је у никшићком кабинету за трансфузију крви организована њихова акција, којој се, како нам је казао предсједник клуба Драгомир Бајо Алексић, одазвао велики број чланова, пријатеља клуба и поштовалаца дјела Светитеља Саве из Јагодине, Требиња, Плужина и Бијелог Поља.

Савинданска акција клуба

"Ово је наша седма самостална акција, од оснивања клуба у јануару 2008. године. Одзив је више него добар и до сада је крв дало око 60 људи, а надамо се да ће до краја акције тај број бити већи и да ћемо прикупити између 80 и 100 јединица крви. Са Клубом Свети Сава данас су и добровољни даваоци из Јагодине, Требиња и Плужина, а очекујемо и једну групу из Бијелог Поља. Добили смо двадесет нових чланова, тако да клуб Свети Сава сада броји око 150 давалаца, а јединствени смо и по томе што су у нашим редовима и два брачна пара".

Клуб овако успјешно ради, каже Алексић, захваљујући покровитељству нашег небеског заштитника.

Савинданска акција клуба

"Прошле године смо остварили сарадњу са неколико клубова из окружења. Посјетили смо добровољне даваоце крви Фабрике вагона у Краљеву, а били смо и у Бијељини и тамо упознали наше пријатеље из Јагодине. Крајем прошле године пет наших чланова учествовало је и дало крв у акцији јагодинаца, а сада су они у узвратној посјети нама. Поред дружења и пријатељства окупља нас наш заштитник и слава нашег клуба Свети Сава".

Савинданска акција клуба

Према свом плану и програму, Клуб Свети Сава током године спроводи двије редовне акције које се везују за велике празнике наше Свете Цркве. Прва је око Савиндана, а друга поводом Видовдана. Од надлежног министарства проглашени су 2009. године за најактивнији клуб у Црној Гори.

Упркос тешким материјалним условима Клуб се омасовио и већину његових чланова чине млади људи.

Савинданска акција клуба

"Велика већина нашег чланства су млади, старости од 18 до 30 година. Сремни су да дају крв сваком грађанину Црне Горе. Ове године учествоваћемо и на заједничкој акцији поводом Дана општине, а настојаћемо да се одазовемо и позивима даваоца крви из Ужица, Ваљева и Јагодине", поручио је предсједник Клуба Драгомир Алексић.

Након успјешно спроведене акције, чланови Клуба добровољних давалаца крви Свети Сава из Никшића за своје госте организовали су дружење у просторијама Црквено-народног дома Светог Василија Острошког. Акцију и пригодну трезу љубави помогли су појединци и неколико приватних предузећа из Никшића.