Епархија будимљанско-никшићка у програму прекограничне сарадње

Епархија будимљанско-никшићка учествује у програму прекограничне сарадње под покровитељством Европске уније.

Епархија будимљанско-никшићка у програму прекограничне сарадње

Заједнички технички секретаријат Програма прекограничне сарадње Србија-Црна Гора, Делегација Европске уније у Црној Гори, Делегација Европске уније у Републици Србији, у сарадњи са Министарством вањских послова и европских интеграција Црне Горе и Канцеларијом за европске интеграције Републике Србије, организовао је Церемонију поводом додjеле уговора за кориснике чији су пројекти добили бесповратна средства у другом позиву Програма прекограничне сарадње Србија-Црна Гора. Церемонија поводом додjеле уговора је одржана у Подгорици, 20. децембра 2012. године.

Епархија будимљанско-никшићка у програму прекограничне сарадње

Пројекат "Кроз културу и туризам за бољу сарадњу", један је од пројеката који је побудио велико интересовање потенцијалних корисника чијим ће средствима бити настављена обнова Цркве Светог Петра у Бијелом Пољу, задужбина кнеза Мирослава из XII вијека, као и уређење комплекса манастира Заграђе на Шћепан Пољу и цркве у Јабланици у општини Чајетина.

Епархија будимљанско-никшићка у програму прекограничне сарадње

Епархија будимљанско-никшићка овај пројекат реализује у сарадњи са партнерима из општине Чајетина – Туристичком организацијом Златибор, као и са Туристичком организацијом Плужине. Циљ пројекта је развој прекограничних регија, пренос знања и искустава из области туризма из туристички развијеног подручја – Златибора на подручја на територији Епархије, као и јачање капацитета епархијских институција кроз примјену високих административних стандарда Европске уније.

На отварању церемоније, присутнима су се обратиле Снежана Радовић, генерални директор за координацију програма подршке Европске уније у Министарству вањских послова и европских интеграција Црне Горе, Доната вон Сигсфелд, аташе таск менаџер Делегације Европске уније у Црној Гори и Санда Шимић, помоћник директора Сектора за програме прекограничне и транснационалне сарадње у Канцеларији за европске интеграције Владе Републике Србије. Плакету у име Епархије будимљанско-никшићке и партнера у пројекту, примио је секретар Епархијског управног одбора Епархије будимљанско-никшићке протосинђел Никифор Миловић.