Велика свечаност у Бугарској

29. октобра 1011. године навршило се 97 година од рођења Најсветијег Патријарха Бугарског Господина Максима.

Већ 40 година Његова Светост служи Господу и светој Цркви као првојерарх Бугарске Цркве. Сагласно одлуци Светог Синода Бугарске Цркве јубиларне свечаности су одржане у Бачковском манастиру и у граду Пловдиву. 28. октобра у Бачковском манастиру служена је вечерња. На сам дан празника 29. октобра служена је Божанска литургија којом је началствовао митрополит Русенски Неофит. По завршетку благодарствени молебан возглавио је Његова Светост Патријарх Максим уз саслужење свих епархијских митрополита и викарних архијереја и многобројног свештенства.

Велика свечаност у Бугарској

Истог дана Патријарх Максим посјетио је храм Свете Марине у Пловдиву, гдје је митрополит Пловдивски Николај возглавио молебан за здравље престојатеља Бугарске Цркве.

Преузето са http://www.mostat.ru