Прослављена храмовна слава у Затону

У недјељу 6. октобра 2019.г. када наша Света Црква молитвено прославља зачеће Светог Јована Претече и Крститеља, прослављена је храмовна слава у Затону поред Бијелог Поља.

Прослављена храмовна слава у Затону

Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Мираш Богавац уз саслужење протојереја-ставрофора Дарка Пејића, архијерејског намјесника бјелопољског, јереја Слободана Радојевића, пароха рожајског, монаштва и вјерног народа из Бијелог Поља и Берана. Послије Свете Службе домаћин славе протојереј-ставрофор Синиша Јанковић, парох затонско- брзавски, заједно са својом породицом принио је славски колач и уприличио трпезу љубави за све присутне.

Обавезу да за следећу годину припреми прославу Славе преузео Вуксан Обрадовић из Затона.