Слава храма у изградњи Светог Лонгина у Пољицу

Спомен храм Светог Лонгина Сотника који се гради на мјесту древног храма Светог Николаја Чудотворца, у селу Пољицу у Горњим Црквицама, у двадесетпрву Недјељу по Педесетници, а на празник Светог Лонгина, 29. октобра 2017.г. прославио је славу.

Слава храма у изградњи Светог Лонгина у Пољицу

Славље је започело служењем Свете Литургије и ломљењем славског колача, а потом и поменом пострадалим јунацима у бици на брду Троглаву изнад мјеста Пољица, који су пострадали на данашњи дан прије 102 - ије године у борби против Аустроугарске војске.

Свету Литургију служио је надлежни парох јереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа.

Слава храма у изградњи Светог Лонгина у Пољицу

Домаћин овогодишње славе је г. Стеван Мићуновић са породицом, предсједник одбора за изградњу храма.

Градња храма започела је прије двије године на 100-ицу битке, када је темеље освештао Преосвећени Епископ г. Јоаникије.

Слава храма у изградњи Светог Лонгина у Пољицу

До сада је црква озидана, а племе Пипери чији су преци такође пострадали у овој бици купили су звоно.

Ако Бог да на прољеће биће интензивирани радови на изградњи како би се ова светиња довршила и за следећу славу осветила.