Из живота наших парохија

На празник Зачећа Светог Јована Крститеља, 6. октобра 2016, прослављена је храмовна слава цркве Светог Јована Крститеља у Сомини, која се налази на истоименој планини, на 1300 метара надморске висине.

Из живота наших парохија

Свету Литургију је служио свештеник Раденко Копривица, надлежни парох. Богослужење је за пјевницом пратила сестра Миленка, искушеница манастира Преображења Господњег - Сомина.

Из живота наших парохија

У наставку Литургије освештан је славски колач и жито, које је припремио домаћин овогодишње славе Ратко Орбовић са породицом. За све сабране припремљена је трпеза хришћанске љубави, која је, трудом Ратка Орбовића и Неђа Ђурковића, послужена у обновљеном Црквено-народном дому поред храма.

Из живота наших парохија

Поводом храмовне славе цркве Покрова Пресвете Богородице у селу Подљут у Велимском пољу, у недјељу 9. октобра 2016, а уочи празника Покрова Пресвете Богородице, служена је света Литургија.

Из живота наших парохија

Литургију је служио свештеник Раденко Копривица, парох бањанско-рудински уз молитвено учешће вјерног народа овог краја.

Из живота наших парохија

Садашњи храм је подигнут на темељима старе богомоље, у народу зване Пресвете Госпође, коју су Турци порушили. Обнова цркве почела је 1996, а освећење је обављено 2000. године. Храм су обновила братства Бијеловићи и Радојевићи, који се сваке године у недјељу, пред празник Покрова Пресвете Богородице, сабирају у храму на свету Литургију.