Владика Јоаникије у свечаној литији са иконом Пресвете Богородице Тројеручице

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије учествовао је, у суботу 3. новембра 2018, у послеподневним часовима, у свечаном литијском преносу копије чудотворне Иконе Пресвете Богородице Тројеручице из храма Светог Георгија на Зејтинлику до Саборног храма Светог Георгија у Неаполију у Солуну.

Владика Јоаникије у свечаној литији са иконом Пресвете Богородице Тројеручице

Послије свечаног доласка Иконе до храма Светог великомученика и побједоносца Георгија у Неаполију у Митрополији неапољској и ставропољској, Епископ Јоаникије је началствовао служењем празничне Вечерње службе и освештао петохљебицу.

У току богослужења свештенство и вјерни народ поменуте Митрополије приступали су икони Пресвете Богородице Тројеручице, која је с благословом високопреподобног архимандрита Методија, игумана манастира Хиландара, насликана за Митрополију неапољску и ставропољску.

Свечаном богослужењу присуствовао је Митрополит неапољски и ставропољски Г. Варнава, који се, након завршеног богослужења, вјерницима обратио празничном бесједом.