Празник Светог Нектарија прослављен у Ђурђевим Ступовима

На празник Светог Нектарија Егинског, у сриједу 22. новембра 2017, света Литургија служена је у манастиру Ђурђеви Ступови.

Празник Светог Нектарија прослављен у Ђурђевим Ступовима

Литургију, којој је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, служио је протојереј Миливоје Јововић, парох жабљачки уз саслужење братије Манастира.

Свети Нектарије Егински

Родио се у Силиврији Тракијској 1846. године у сиромашном дому. Замонашио се у манастиру Хиос 1876. године. Као епископ Пентапољски, за кратко вријеме је стекао велики углед и у народу и у Цркви. Али, по Божијем промислу, стално је наилазио на људску неправду. Сва искушења подносио је са великим смирењем, кротошћу и незлобивошћу. Стално трпећи понижења, јак на ријечи и благе нарави, окупио је око себе многе ученике, од обичних људи до епископа и универзитетских професора. Основао је манастир на острву Егини, недалеко од Атине. Упокоји се 1920. године. Његове мошти су 20 година остале цијеле, као да је заспао, пуштајући свето миро. Над њима људи налазе исцјелење, нарочито болесни од рака.