Саборно крштење у Никшићу

На празник Светог Јована Златоустог, у недјељу 26. новембра 2017, протојереј Велимир Јововић, парох страшевински и старотребјешко-кличевски и протојереј Никола Тодоровић, парох херцегновски обавили су саборно крштење у Никшићу.

Саборно крштење у Никшићу

Они су у породичној кући Звонка и Новке Никчевић у Кличеву крстили десеторо њихове дјеце, а придружили су им се тетка и њено двоје дјеце.

Свештеник Велимир Јововић је новокрштенима пожелио да их Бог благослови у све дане живота њиховог овдје на земљи, а вјечно живљење са Богом и у Богу данас су добили на дар, крстивши се у име Оца и Сина и Светог Духа.

Саборно крштење у Никшићу

„Кад сте се родили од оца и мајке Бог вам је дао живот овоземаљски, али Бог не жели да живимо само на земљи, јер је наш овоземаљски живот ограничен сатима, данима, годинама, траје до једног времена. Бог жели да Mу ми живимо вјечно, то вјечно живљење с Богом и у Богу ви сте данас добили на дар, крстили сте се у име Оца и Сина и Светог Духа“.

„Полили смо вас Светом водом, добили сте опроштај грехова, очистиле су се ваше душе, добили сте клицу, сјеме за живот вјечни, да вјечно у Богу живите, да сви живимо и кад одемо одавде са земље. Са Светим крштењем и Светим миропомазањем кроз које сте добили благодат Духа Светог, постали сте дјеца Божја, и ви одрасли, и ви који сте мали, и сви ми који се помажемо Светим миром у Светом крштењу постајемо синови и ћерке Божје“, казао је о. Велимир.

Саборно крштење у Никшићу

За њега и оца Николу Тодоровића, који је рођачки везан за породицу Никчевић, велика је част што су обавили ово саборно крштење кроз које је Цркви Христовој прибројано тринаест хришћана.

„Велика нам је част што смо данас крстили овдје вас тринаесторо, десеторо је било предвиђено, а Бог је хтио и захвалите Богу, да се и вас троје придружисте овој лијепој младости. Кад вам у животу буде воља или невоља, а биће и једног и другог, вазда, нека вам је, увијек, на уму овај дан, овај лијепи, свети дан, овај благословени дан кад вас је Бог благословио, кад вас је Бог зажелио, кад вас је Бог окупао, кад је Бог дошао и ушао у ваш живот, па ће све што у животу буде тешко да прође, биће лакше и боље. Од срца, да вам буде срећно и Богом благословено“, поручио је свештеник Велимир Јововић.