Велика сриједа у Ступовима

На Велику сриједу, 24. априла 2019, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Господин Јоаникије служио је Свету литургију пређеосвећених дарова у катедралном манастиру наше Епархије – Ђурђевим Ступовима.

Саслуживали су свештеномонаси и свештеници Епархије.

Велика сриједа у Страшевини

На Велику сриједу, 24. априла 2019, у цркви Зачећа Крститељевог у Страшевини, служена је Св. Литургија Пређеосвећених Дарова.

Уочи Причешћа вјерника о. Велимир Јововић, који је служио Св. Литургију, обрати се присутнима бесједом. "Угледајмо се на жену грешницу, јер сви јесмо грешни, али принесимо миро (своје покајање) као она, а не будимо као дволични безбожни лицемјерни Јуда издајник."

Света тајна јелеосвећења служена у Андријевици

У уторак, 23. априла 2019, у храму Светог Архангела Михаила у Андријевици служена је Света тајна јелеосвећења.
Свету тајну су служили свештеници беранског и бјелопољског намјесништва.

О тајни Великог входа

У организацији Црквене општине Никшић и Друштва црногорско-руског пријатељства „Свети Ђорђе“, у Никшићу је, на празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети, 21. априла 2019, предавање на тему „Тајна Великог входа“ одржао јеромонах Рафаило Бољевић, игуман манастира Подмаине.

О тајни Великог входа

Света тајна јелеосвећења служена у Трепчи

У понедјељак, 22. априла 2019, у храму Светог Јевстатија Српског у Трепчи служена је Света тајна јелеосвећења.

Свету тајну су служили протојереј-ставрофор Боро Врховац и јеромонах Сава Вукајловић.

Освештан камен темељац за храм Светог апостола и јеванђелисте Луке

На празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети, 21. априла 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије освештао је, уз саслужење свештенства и монаштва Епархије, и уз молитвено учешће вјерног народа, камен темељац будућег храма Светог апостола и јеванђелисте Луке, који се гради у селу Крстац код Жабљака.

Саборно крштење на Цвијети

Празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети, увеличао је, и ове године, чин саборног крштења, који је, у недјељу 21. априла 2019, у послијеподневним часовима, обављен у катедралном манастиру наше Епархије – Ђурђевим Ступовима.

Страсна седмица у Страшевини

Улазећи у Велику Седмицу Страдања Христових, молитвом се присајединисмо стаду Његовом. Протојереј-ставрофор Велимир Јововић је у одслужио Св. Литургију Пређеосвећених Дарова у цркви Зачећа Крститељевог у Страшевини, у понедјељак 22. априла 2019.

Цвијети у Страшевини

На Празник Цвијети, Св. Литургију у цркви Зачећа Св. Јована у Страшевини служио је старjешина храма и парох cтрашевински и старотребјешко кличевски о. Велимир Јововић. Пред Причешће вјерника, који су у великом броју приступили Светој Чаши, свештеник Јововић се обратио Празничним словом. У свом обраћању и поуци вјернима прото Велимир је истакао значај Празника Цвијети, Уласка Христовог у Јерусалим, за наш живот и спасење. И наредне дане Велике седмице као и Васкрса богослужиће се у парохији Страшевинској и старотребјешко кличевској.