Филм ”Љубав Твоја и непослушност моја” премијерно у Никшићу

Филм „Љубав Твоја и непослушност моја“ аутора Луке Ђурапчевића, који је за кратко вријеме скренуо пажњу јавности, нарочито млађих генерација, и након бројних и веома посјећених пројекција широм Црне Горе, Србије и Републике Српске, ускоро ће бити приказан у Никшићу, у организацији хуманитарних организација „Срби за Србе“ и „Млади за Космет“ и продукције Simple Films.

Никшићка публика имаће прилику да, у четвртак 25. априла 2024. године, у сали Никшићког позоришта са почетком у 20 часова одгледа филм, а ријеч је екранизованој истинитој животној причи младог редитеља и продуцента Луке Ђурапчевића, који је хук и пјесме навијача са трибина замијенио Литургијом и химнографијом Цркве која славослови Бога Живог и Истинитог.

Носећи наслов по мисли Светог владике Николаја: ”Гледам у прошлост и видим само двоје: љубав Твоју и непослушност моју”, филм носи снажну поруку о покајању и повратку Дому Очевом, као и позив на слогу међу браћом, размекшавајући и најхладнија срца.

Осим ове веома важне поруке, филм има и хуманитарну страну. Наиме, аутор је у договору и сарадњи са хуманитарним организацијама „Срби за Србе“ и „Млади за Космет“ из Подгорице, да спроведу велику акцију. Како ће се приказивати у бројним градовима Црне Горе, Србије, Републике Српске, али и других православних земаља све до западне Европе, Канаде, САД и Аустралије, од прикупљеног новца ће се пружити помоћ вишечланим српским породицама и манастирима на Косову и Метохији.

Филм је снимљен са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског Г. Јоаникија, који је и присуствовао премијерној пројекцији, 5. марта 2024. у препуној крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици.

Филм ”Љубав Твоја и непослушност моја” премијерно у Никшићу

Датум догађања