Молитвено сјећање на страдале жртве НАТО бомбардовања

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у суботу 24. марта Свету заупокојену Литургију у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Молитвено сјећање на страдале жртве НАТО бомбардовања

Саслуживало је свештенство Епархије будиљанско-никшићке: јереј Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, јереј Миодраг Тодоровић, старјешина никшићког Саборног храма, свештеник Остоја Кнежевић, ђакон Никола Маројевић и јерођакон Антоније Корунић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Светим тајнама Тијела и Крви Христове приступили су бројни вјерници, који
су, на четврту суботу Великог и Часног Васкршњег поста, присуствовали Светом богослужењу.

Молитвено сјећање на страдале жртве НАТО бомбардовања

На овај дан навршава се 13 година од када су почели ваздушни напади НАТО снага на Србију и Црну Гору, односно тадашњу СРЈ. Током овог бомбардовања, за 78 дана, је убијено око 2.500, а рањено и повријеђено око 12.500 људи. Уз молитвено сјећање невино страдалих жртава НАТО бомбардовања Преосвећени Епископ је са свештенством у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, служио парастос.