Пачиста недјељa молитвено прослављена у манастиру Самограду

У другу недјељу Великог Часног поста, познатој као Пачиста седмица,  на празник Светог Софронија Јерусалимског,  24. марта 2019, света Литургија служена је у храму Светог Пантелејмона - манастиру  Самограду.

Пачиста недјеље молитвено прослављена у манастиру Самограду

Светом Литургијом је начелствовао јеромонах Евстатије Ивановић, игуман манастира Светог Николе из Ријеке Црнојевића, уз саслужење пароха ријечког, јереја Божидара Ћеранића и пароха трепачког, јеромонаха Саве Вукајловића.

Вјерни народ, приступивши Светој Тајни причешћа, заблогадарио је Господу. На крају Литургије сабранима се пригодном бесједом обратио јеромонах Евстатије.

Окупљенима је трпезу љубави припремио новопостављени игуман, монах Пантелејмон, благодарећи на посјети коју су му указала сабраћа из Ријечке нахије.