Завршена прослава 330 година од страдања Момишићких мученика

У крипти подгоричког саборног храма Васкрсења Христовог у суботу, 24. марта, одржана је свечана духовна академија поводом 330 година од страдања Момишићких мученика, чиме је завршена дводневна прослава овог великог јубилеја.

Завршена прослава 330 година од страдања Момишићких мученика

На почетку програма је приказан потресан краткометражни филм о овом страдању.

Дјеца хора и школе вјеронауке при храму у Момишићима извела су празнични програм, а онда је Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије уручио Златни лик Светог Петра II Тајновидца ловћенског великом пријатељу нашег народа Александру Петровичу Салујанову, генерал-мајору Ваздушно-десантне војске Руске Федерације, а члану Правног савјета Митрополије црногорско-приморске адвокату Војиславу Ђуришићу орден Светог Саве.

Многобројна публика је затим уживала у мајсторијама нашег прослављеног фрулаша Боре Дугића и чланова Националног ансамбла „Коло“ из Београда, који ове године слави седам деценија постојања.

Академији су присуствовали Митрополит михаловско-кошицки Цркве чешких и словачких земаља г. Георгије, Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије, амбасадор Републике Србије у Црној Гори Зпоран Бингулац и представници амбасаде Руске Федерације.