Закон о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења мора бити антидискриминаторски и према вјерским заједницама

“Нацрт закона о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења, који је припремило Министарство за људска и мањинска права, почетак је читаве једне идеологије релативизма која покушава да оне вриједности које су за нас конструктивне и важне, на извјестан начин, откаже”, казао је емисији ,,Јутро“ Прве телевизије протојереј-ставрофор др Борис Б. Брајовић, редовни професор Филозофског факултета Универзитета Црне Горе у Никшићу.

Група вјерника из Никшића посјетила светиње Косова и Метохије

Поводом 20. годишњице Мартовског погрома српског народа на Косову и Метохији,  група вјерника од око 150 Никшићана и Никшићанки, посјетила је 16. и 17. марта 2024. а уочи почетка Васкршњег поста, светиње на Косову и Метохији, предвођени свештеницима: архијерејским намјесником никшићким протојерејем-ставрофором Слободаном Јокићем и никшићким паросима Миодрагом Тодоровићем и Мирком Вукотићем.

Јавни позив за учешће на дрворезбарској колонији „Крст патријарха Павла“

"Дани патријарха Павла" у Чачку, Кућанцима, Гацку, Никшићу и Призрену
9. "Дани патријарха Павла" у Чачку
9. Дрворезбарска колонија „Крст патријарха Павла“

Јавни позив за учешће на дрворезбарској колонији „Крст патријарха Павла“

Велики канон Светог Андрeја Критског – понедељак

Током прва четири дана Великог и часног поста на повечерју чита се велики покајни Канон Светог Андреја Критског. Свети Андреј, епископ критски, беше рођен нем и до седме године није говорио. Када су га родитељи однели у храм и тамо причестили он је проговорио. У четрнаестој години отишао је у манастир Светог Саве Освећеног и показао се изврсним монахом. Учествовао је на шестом Васељенском сабору. Написао је доста поучних књига, песама, канона.. од којих му је овај који читамо у време Великог поста далеко најпознатији.

Земљотрес начинио материјалну штету у манастиру Сомина

Земљотрес, који је 14. марта 2024. године, потресао Црну Гору, а чији епицентар је био у селу Доње Чарађе у Голији, причинио је материјалну штету у манастиру Преображења Господњег, у Сомини, метоху манастира Косијерево.

Штета је причињена на манастирском конаку, као и на самој цркви. Сестринство манастира захвално је Богу што у овом земљотресу нико није повријеђен, као што нијесу ни оне, које се налазе у овој светињи.   

У Грачаници обележено 20 година од мартовског погрома

Обележавање 17. марта 2004. године, који је због свега што се тада десило назван мартовским погромом,  почело је служењем помена у  манастиру Грачаница.

У Грачаници обележено 20 година од мартовског погрома

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

Бесједа блаженопочившег Mитрополита Амфилохија изговорена у Цетињском манастиру на Вечерњој праштања уочи Часнога поста 2014. године

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

 У име Оца и Сина и Светога Духа!

Двадесета годишњица Мартовског погрома на Косову и Метохији

Данас се навршава 20 година од када jе са Kосова и Mетохиjе у рушилачким нападима албанских екстремиста протерано 4.012 Срба, а већина њих се до данас ниjе вратила у своjе домове.

Двадесета годишњица Мартовског погрома на Косову и Метохији

Епархија рашко-призренска: Молимо се да се насиље из 2004. никада не понови

Епархија рашко-призренска поручила је да се пред 20. годишњицу Мартовског погрома сећа уништавања српских светиња на Косову и Метохији и да се “моли Господу да се такво насиље никада не понови”. Епархија је саопштила и да су манастири и цркве СПЦ, уништени у мартовском прогому, обнављани новцем државе Србије, ЕУ и других земаља, као и донацијама из Русије вредним више од милон долара.