Епископ Јоаникије се сусрео са Митрополитом Иларионом у Москви

29. маја 2019, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије сусрео се у Москви са Предсједником одјела за спољне црквене везе Московске патријаршије Његовим високопреосвештенством Митрополитом волоколамским Г. Иларионом, гдје је узео учешћа на Међународној конференцији ”Кршење права вјерних у Украјини”.

Епископ Јоаникије је пренио поздраве Његове светости Патријарха српског Г. Иринеја и саопштио чврст и непоколебив став подршке страдајућој Украјинској православној цркви.
Митрополит Иларион је честитао владици Јоаникију наступајући јубилеј двадесетогодишњице архијерејског служења.
У наставку разговора, који је прошао у пријатној братској атмосфери, размотрена су актуелна питања међуправославних односа, перспективе развоја сарадње између Руске и Српске православне цркве, такође и низ других питања, од обостраног интереса.
Разговору су присуствовали протојереј Остоја Кнежевић старјешина Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу, секретар Одјела свештеник Димитриј Сафонов и сарадник у Одјелу А. Хошев.

ttps://mospat.ru/ru/2019/05/30/news174648/