Пренос моштију Светог Саве - слава храма на Почивалима

На празник Преноса моштију Светог Саве архиепископа Српског, у суботу 19. маја 2018. служена је Света Литургија у древном храму Светог Саве у селу Почивала код Велимља, којом је прослављена храмовна слава.

Пренос моштију Светох Саве - слава храма на Почивалима

Светим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Драган Крушић парох Никшићки уз саслужење игумана манастира Косијерево јеромонаха Арсенија и надлежног пароха јереја Раденка Копривице.

Домаћин овогодишњег сабрања био је Радован Матовић, а за наредну годину кумство је преузео Петар Матовић са породицом.
У наставку Свете Литургије храм је опходила литија, а потом је благосиљан славски колач и жито.

Вјернима се пригодном празничном бесједом обратио прота Драган говорећи о данашњем празнику и значају личности Светог Саве за наш род.

Дружење је настављено у новоподигнутом Црквено-народном дому поред храма који се гради трудом Црквеног одбора, мјештана и уз помоћ људи добре воље.