Почели дани Светог Василија Острошког

У понедјељак, 7. маја 2018, концертом дјечијег хора Српског пјевачког друштва „Јединство“ из Котора започели су Дани Светог Василија Острошког у Никшићу.

Почели дани Светог Василија Острошког

Концерт је одржан у Саборном храму Светог Василија. Присутне је у име организатора поздравио пригодним словом г. Ратко Кривокапић, предсједник Црквене општине Никшић. Изразивши радост због сусрета у дане када сва васељена прославља Христово васкрсење, Кривокапић је подсјетио и на историјат Српског пјевачког друштва, нагласивши његову улогу у чувању српске пјевачке традиције.

Хором је веома успјешно руководила диригент Ивана Кривокапић. Десетак нумера, које су изведене су посвједочиле зрелост хора и умјетничке домете, којима може позавидјети и много бројнији хорови.

На самом крају гостима је захвалио јереј Остоја Кнежевић, старјешина Саборног храма.