8. Мај 2017.

У прву Недјељу по Ђурђевдану, а четврту по Пасхи, 7. маја 2017.г. прослављена је слава Саборног Храма Светог Георгија на Враћеновићима и пету годину за редом одржан је Црквено- народни Сабор вјерног народа.

Слава храма на Враћеновићима

Свету Литургију служио је парох Бањанско - рудински свештеник Раденко Копривица, у наставку које је благосиљан славски колач и освећено славско жито.

На Светој Литургији појао је Црквени хор при Саборном Храму Светог Саве из Билеће.

После Свете Литургије уприличен је културно- умјетнички програм у којем су узели учешћа народни гуслар Славко Горановић, хармоникаш Владо Гаћиновић и Етно група Василисе из Билеће.

Слава храма на Враћеновићима

У прослави Храмовне славе узели су учешћа и житељи оближњег херцеговачког села Баљци, којима је Храм на Враћеновићима вјековима био мјесто молитве до периода када су у свом селу подигли Храм.

Последњих пар година Саборни Храм на Враћеновићима је у обнови, протекле године купљена су два нова звона, а у току је израда новог иконостаса и икона у Храму као и уређење прилаза и порте Храма.