11. Мај 2017.

Његово високопреосвештенство Митрополит ташкентски и узбекистански Г. Викентије, служио је на празник Светих апостола Јасона и Сосипатра, 11. маја 2017, Свету архијерејску литургију у манастиру Светог апостола и еванђелисте Луке у Жупи, код Никшића.

Митрополит Викентије служио у Жупском манастиру

Митрополиту Викентију, који је глава средњеазијског митрополитанског округа и стални члан Синода Руске православне цркве, саслуживали су свештеници никшићког намјесништва. Владика Викентије је по благослову Његове светости Патријарха московског и све Русије Г. Кирила дошао у званичну посјету Епархији будимљанско-никшићкој и узеће учешћа у прослави небеског покровитеља никшићког Саборног храма и града Никшића.