Литургија у Пилатовцима код Враћеновића

У недјељу по празнику Преноса моштију Светог Николаја у коју се празнују Свети Оци првог Васељенског Сабора, служена је Света Литургија на остацима древног Храма Светог Николаја Чудотворца у селу Пилатовци код Враћеновића.

Литургија у Пилатовцима код Враћеновића

Свету Литургију служио је надлежни свештеник Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерних.

После Свете Литургије преломљен је славски колач и освештано жито које је припремила породица Неђа Комненића.

Храм Светог Николаја порушен је 1861. године од Турака и није обнављан, а предање каже да је задужбина породице Лалевић која је некад насељавала Пилатовце.

Литургија у Пилатовцима код Враћеновића

На овом црквишту прије пар година постављен је дрвени крст као и мало звоно на дубу изнад црквенога прага.

Мјештани свједоче како на овом мјесту које народ и данас зове Црквина, често виђају зраке свјетлости и јављања Светитеља.

У плану је да обнова овог Храма започне на прољеће, пошто се приведу радови на обнови Саборног Храма на Враћеновићима.