8. Мај 2017.

Храм Светог великомученика и побједоносца Георгија у Гусињу прославио је своју славу на дан празника у суботу 6. маја 2017.

Из живота наших парохија

Литургију је служио јереј Бојан Радуновић, надлежни парох, а празничном сабрању присуствовао је вјерни народ гусињског краја.

Освештан је и преломљен славски колач, који је у славу Божју, а у част Светог Георгија побједоносца уготовио Сава Ивановић, домаћин славља и трпезе братске љубави.

Из живота наших парохија

Храм Светог великомученика Георгија подигнут је 1926.године у вријеме владе краља Александра Карађорђевића и Епископа пећке Епархије Г. Јеротеја. Подигнут прилозима српског народа уз помоћ државну, старањем и руководством Ђорђа Шекуларца, свештеника гусињског, казује натпис изнад улаза у цркву. Припрема за обнову храма започета је 1996, а септембра 2000. почели су и радови. Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије освештали су обновљени храм у августу 2005. Двије године касније урађен је звоник у порти цркве, а 2010. и чесма.