Почео “Љетњи биоскоп“ у Никшићу

Филмом “Тигар и снијег“, познатог италијанског редитеља Роберта Бенинија, који су љубитељи филмске умјетности у Никшићу, имали прилику да виде у уторак вече (21. јуна) на тераси црквене гостионице Пасха, почела је пројекција изабраних европских филмова, који ће се, у оквиру програма „Љетњег биоскопа“, приказивати током јула и августа.

Поклоници седме умјетности у Никшићу ће наредне двије седмице, сваког уторка и сриједе, моћи да уживају у пробраним филмским остварењима славних европских редитеља. Ријеч је о филмовима: “Ловац на змајеве“ Марка Форстера, чија пројекција је у сриједу, 22. јуна, потом 28. и 29. јуна, на програму љетњег биоскопа, су “Моја мајка“ Клауса Харе и “La rafle“ Роуза Боша, док су 5. и 6. јула “Живот је лијеп“ већ поменутог Роберта Бенинија и “Чудо у Милану“ свјетски прослављеног Виторија де Сике.

Почео “Љетњи биоскоп“ у Никшићу

Приказивање филма “Тигар и снијег“ наишло је на одличан пријем код никшићке публике, која је до посљедњег мјеста испунила терасу гостионице “Пасха“. Добар избор филмова и амбијент, који је склоњен од градске гужве и вреве, нарочито ових топлих љетњих дана, гарантују добру посјећеност и наредних вечери.

Пројекције почињу у 20 часова и 30 минута.