Крстопоклона недјеља у Бијелом Пољу

У недјељу 27. марта, трећој недјељи Часног поста, у православној Црквеној општини Бијело Поље Литургија Светог Василија Великог служена је у храмовима Светих Апостола Петра и Павла гдје је началствовао протојереј Дарко Пејић, као и у храму Светог Николе у Никољцу, гдје је служио протојереј-ставрофор Мираш Богавац. У цркви Светог Николаја Српског у Његњеву, служио је јереј Златко Василић.

У својој бесједи којом се обратио сабраном народу свештеник Дарко Пејић је опоменуо вјернике на ријечи Јеванђеља Христовог: Ко се Мене постиди пред људима, одрећи ће се Син Човјечији њега пред Оцем небеским.

“Дешава се да за вријеме свечаних Литија на Петровдан и Цвијети, док улицама пролази Часни Крст, један број људи умјесто достојног стајања и поклоњења пред великом Светињом, сједи за столовима кафића, приковани тако за земљу. Док год се због стида, или било којег другог разлога, не прекрстимо, сами не устанемо и поклонимо Крсту, неће ни Господ нас погледати и подићи нас“, рекао је о. Дарко.

Он је нагласио да у овом времену општег отпадништва од вјере посебно морамо имати на уму да “само закриљени Христом и Крстом Његовим можемо да се надамо нечему добром“.

“Тако ћемо се удостојити заједнице са Светим прецима нашим – Светим Савом, Светим Василијем Острошким, Светим Петром Цетињским и другим Светитељима, како би се, подражавајући животима њиховим, и ми удостојили небеског Царства Христовог, закључио је отац Дарко.

На Светој Литургији у бјелопољској Саборној цркви одговарао је дјечији хор Светог Николе, предвођен г. Надом Раховић.

Крстопоклона недјеља у Бијелом Пољу