Украјинска православна црква прославила имендан Митрополита Онуфрија

Велики број архијереја, свештенства, монаштва и верног народа окупило се јуче да прослави имендан предстојатеља канонске и прогоњене Украјинске православне цркве.

Украјинска православна црква прославила имендан Митрополита Онуфрија

Његово блаженство Митрополит кијевски и све Украјине Онуфрије предводио је Свету литургију за празник Светог Онуфрија Великог у главном Саборном храму Свето-Пантелејмоновог манастира у Кијеву, саопштава Информативно-просветно одељење УПЦ.

На служби је певао хор Кијевске богословске академије. Узнесене су молитве за мир у Украјини, за исцељење болесника и за уточиште за оне који су остали без својих домова.

Његовом блаженству је на крају службе отпевано „многаја љета“. Тада му је уручена награда Светог синода — орден Васкрсења Христовог УПЦ.

Митрополит Онуфрије се захвалио свима присутнима и говорио о животу Светог Онуфрија.

Његово блаженство примио је поздраве и од сабраће поглавара, међу којима су Његова светост Патријарх Српске православне цркве Порфирије, Његово блаженство Митрополит Православне цркве у Америци Тихон (који је недавно посетио УПЦ) и Његово блаженство Митрополит Цркве Чешких земаља и Словачке Растислав, као и Свети синод Македонске православне цркве.

Извор: https://orthochristian.com/160863.html

Превела Љ.П.