Гусларско-пјесничко вече у Кличеву

Уочи Празника Пресвете Богородице, Њене Чудотворне Иконе Тројеручице, на Темељима Њене Светиње у Кличеву служен је Акатист пред копијом Њене Иконе.

Гусларско-пјесничко вече у Кличеву

Богослужење је предводио парох Кличевски протојереј-ставрофор хаџи Велимир Јововић, који се на крају молитвеног окупљања обратио окупљеним словом поуке. У наставку је одржано гусларско-пјесничко вече, које је организовао члан одбора за градњу Светиње г. Горан Перовић. Наступ уважених гуслара и пјесника је пропраћен аплаузима присутних. У сумрак вјерници су се разишли својим домовима са жељом да се и наредних дана повратимо Светињи. Што ћемо и имати прилику, у четвртак 25. јула ће се служити Св. Литургија, као и у недјељу 28. јула, када ће се обавити и традиционални Тројеручицин кличевски сабор.