Литургија у манастиру Подмалинско

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светих мученика Мануила, Савела и Исмаила, у суботу 30. јуна 2018, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Подмалинско.

Литургија у манастиру Подмалинско

Саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије и Митрополије црногорско-приморске.

Свети мученици Мануил, Савел и Исмаил

Персијанци, рођена браћа, од оца незнабошца и мајке хришћанке. Били су високи чиновници код цара Аламундара, који их посла Јулијану Одступнику да утврде мир међу Персијским и Грчко-римским царством. Цар Одступник приреди неку светковину идолима у Халкидону, на коју света браћа нијесу хтјела да дођу. Тада их је цар позвао да принесу жртве идолима. Казали су му да су они страни поданици, да су хришћани и да неће да се клањају мртвим идолима. Онда су их привезали наге за дрвеће, тукли и стругали железним четкама. Али ангел Божији им је одузео бол. Онда су посјечени. Персијски цар подиже велику војску, а Јулијан, увјерен у побједу, пође на Персијанце. Међутим, потучен је до ногу и ту је главу изгубио.