Бденије уочи Видовдана у Ђурђевим Ступовима

У уторак 27. јуна 2017, служено је свечано празнично бденије у манастиру Ђурђеви Ступови. Бденије је служио протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник беранскo-андријевички уз саслужење о. Јеротеја, настојатеља манастира и јереја Жељана Савића.

Бденије уочи Видовдана у Ђурђевим Ступовима

По бденију је одржана традиционална пјесничка манифестација "Видовданско пјесничко бденије“.

Бденије уочи Видовдана у Ђурђевим Ступовима

Учеснике поетске светковине, која се организује поводом празника Видовдана, а у славу Светог Кнеза Лазара и косовских витезова, и сабрани вјерни народ, поздравио је свештеник Драган Ристић.

Бденије уочи Видовдана у Ђурђевим Ступовима

На Видовданском пјесничком бденију своје стихове су говорили пјесници: Милутин Мићовић, Тодор Живаљевић Велички, Радомир Уљаревић, Дарко Јововић, Петар Рмуш, Давид Лалић, Дамјан Ћулафић.

Бденије уочи Видовдана у Ђурђевим Ступовима

Вече су појањем употпуниле Јелена и Косара Ристић из етно групе "Свети Евстатије“ и дјечји црквени појци, сестре Марија, Христина, Атанасија и Ирина Савић .