29. Јун 2017.

Поводом празника Светог великомученика косовског Лазара – Видовдана, служена је Литургија у Кингисепу на мјесту будућег храма посвећеног Светом Цару Лазару српском и Светом Цару Николају II руском.

Видовдан прослављен у Кингисепу у Русији

Литургију су служили Његово Пресвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије и Његово Преосвештенство Епископ гатчински и лужски Г. Митрофан уз саслужење бројног свештенства и свештеномонаштва и уз присуство вјерног народа из Русије, Србије, Републике Српске и Црне Горе.

Видовдан прослављен у Кингисепу у Русији

Послије Литургије пререзан је славски колач у част Светог великомученика Цара Лазара српског.

Видовдан прослављен у Кингисепу у Русији

Овом приликом сабрани вјерни народ поздравили су својим архипастирским бесједама Владике Јоаникије и Митрофан.

Видовдан прослављен у Кингисепу у Русији

Претходно су 26. и 27. јуна организовани Дани српске културе у Лењинградској области у Петрограду, Гатчини и Кингисепу у оквиру којих је био и Међународни научни скуп „Заједно кроз вјекове“.