29. Јун 2017.

Већ неколико стољећа Духовну академију на Неви и Српску православну цркву повезују најбољи односи. Треба имати у виду да, уз многобројне историјске догађаје, већ неколико свршених Академаца изграђују Српску православну цркву у новијем добу и сада су ево прибројани и лику Светих.

Посјета Санкт-петербуршкој Духовној академији

28. јуна 2017, Духовну академију је посјетио Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије и донио на дар икону Светог Мардарија (Ускоковића), првог српског епископа Америке и Канаде, који је иначе Духовну академију завршио 1916.

Посјета Санкт-петербуршкој Духовној академији

Владика Јоаникије је напоменуо да су прије неколико мјесеци његове мошти обретене као нетрулежне у манастиру Светог Саве.

Посјета Санкт-петербуршкој Духовној академији

У знак захвалности владика ректор – Архиепископ петергофски Г. Амвросије уручио је Епископу Јоаникију икону „Архиски Лик Христа“.