Литургија у Кличеву

У недјељу 28. јула служена је Света Литургија на Темељима Светиње Тројеручице у Кличеву.

Литургија у Кличеву

Богослужењем је началствовао протојереј ставрофор Радомир Никчевић (рођени Кличевљанин) архијерејски намјесник Херцегновски, саслуживали су му протојереји ставрофори Радојица Божовић у пензији и Велимир Јововић надлежни парох.

У току Службе ријечима поучне бесједе обратио се о. Радомир, тумачећи прочитани Јеванђелски  одјељак о исцјељењу узетога.

На крају извршен је опход око Светиње и пререзан славски принос, колач и жито, и том приликом је бесједио о. Велимир, поучивши присутне о присуству Љубави Божије и нашој недостојности Исте. Сабор је настављен Славским послужењем и наступом гуслара Раја Јовановића и млађаног Матије Пековића Кличевљанина. Овакав Сабор на овом мјесту уводи нас у искрену жељу да што скорије наставимo градњу Светиње.  Даће Господ и Богомајка, Њима Слава Част и Поклоњење у вјекове вјекова. Амин.