Прослава Петровдана у Ћафи Приједолској

Молитвеним сабрањем на дан Светих апостола Петра и Павла, у петак 12. јула 2019, прослављен је велики празник, коме је посвећена светиња у Ћафи Приједолској.

Прослава Петровдана у Ћафи Приједолској

Литургију је служио надлежни парох, јереј Бојан Радуновић уз молитвено учешће вјерног народа овог краја.

Празничном бесједом сабранима се обратио свештеник Радуновић, честитајући велики празник наше свете Цркве – Свете првоврховне апостоле Петра и Павла.

Светој Тајни Причешћа приступило је двадесетак вјерника, који су се постом и молитвом припремали током Петровског поста.
Освештан је и преломљен славски колач у славу Светих апостола Петра и Павла. Заједничарење је настављено уз трпезу братске љубави, коју су припремили браћа ипођакон др Дарко и Дејан Микић, а обавезу за наредну годину преузели су браћа Зоран и Радуле Живаљевић.

Новоизграђена светиња у Ћафи Приједолској, у парохији горњеполимској и гусињској, коју је 2012. године освештао Преосвећени Епископ Јоаникије, подигнута је за покој душа јунака овог краја, који су изгинули 1912. за ослобођење тог дијела Црне Горе, а потом и Метохије.