Наречење архимандрита Методија (Остојића) за Епископа диоклијскога

Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј у суботу, 21. јула је у Саборном храму Христовог васкрсења у Подгорици обавио чин свечаног наречења архимандрита Методија (Остојића) за Епископа диоклијског.

Наречење архимандрита Методија (Остојића) за Епископа диоклијскога

Молитвено су учествовали Митрополити црногорско-приморски г. Амфилохије и загребачко-љубљански г. Порфирије и господа Епископи: будимски Лукијан, британско-скандинавски Доситеј, шумадијски Јован, будимљанско-никшићки Јоаникије, захумско-херцеговачки и приморски Григорије, рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије, пакрачко-славонски Јован, бихаћко-петровачки Сергије, моравички Антоније, ремезијански Стефан, мохачки Исихије, умировљени захумско-херцеговачки Атанасије, као и Архимандрит Димитрије, изабрани Епископ захумско-херцеговачки и приморски.

Архимандрит Методије је пред Патријархом, Епископима, многобројним свештенством, монаштвом и вјерним народом прихватио вољу и одлуку Светог архијерејског сабора, који га је на овогодишњем редовном засјеедању, изабрао за Епископа диоклијског.

„Будући да је Свети архијерејски сабор Српске православне цркве расудио да сам достојан такве службе, благодарим, примам и не противуријечим“, казао је новонаречени Епископ диоклијски, који је потом служио вечерњу службу.

На редовном прољећном засједању одржаном у Пећкој Патријаршији и у Београду од 29. априла до 10. маја 2018. године, Свети архијерејски сабор Српске православне цркве изабрао је архимандрита Методија, игумана Цетињског манастира, за викара Митрополита црногорско-приморскогг, са титулом Епископ диоклијски.

Хиротонију новонареченог Епископа диоклијског Методија Његова Светост Патријарх Иринеј ће обавити сјутра,  у току Патријарашке литургије у подгоричком Саборном храму.