Ивањдан прослављен на Лукову

На празник Рођења Светог Јована Крститеља и Претече, у суботу 7. јула 2018, служена је света Литургија и одржан црквен-народни сабор.

Ивањдан прослављен на Лукову

Литургијом је началствовао јеромонах Јефтимије (Шкулетић), игуман Пивског манастира, а саслуживало му је свештенство аријерејског намјесништва никшићког.

Сабраном вјерном народу, који је у великом броју учествовао у литургијском сабрању, празник Рођења Светог Јована Крститеља, честитао је началствујући о. Јефтимије.

Ријечима пастирског слова обратио се и протојереј-ставрофор Слободан Јокић, надлежни парох, који је захвалио својим парохијанима што редовно учествују у светим богослужењима и брину о храму Светог Јована Крститеља на Лукову, као и Црквеном одбору, чији чланови су домаћини храмовне славе.

Освештан је и преломљен славски колач и жито. Домаћин славе био је Бранко Вучковић са породицом.

Након Литургије заједничарење је настављено уз трпезу братске љубави.