Празнично бденије уочи празника Тихвинске иконе Пресвете Богородице

Поводом празника иконе Пресвете Богородице Тихвинске, чија се копија налази у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, у недјељу, 8. јула 2018, служено је свечано Празнично бдјеније.

Празнично бденије уочи празника Тихвинске иконе Пресвете Богородице

Свечано бденије са петохљебницом служили су свештеници архијерејског намјесништва никшићког: протојереј-ставрофор Драган Крушић, протојереји Василије Брборић и Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Светој служби Божјој присуствовао је вјерни народ Никшића, а службу је појањем пратила пјевница Саборног храма.

Чудотворна икона Пресвете Богородице Тихвинске, дар Међународног фонда ОКА из Москве никшићком Саборном храму, допремљена је у Никшић уочи празника Светог Василија Острошког 2014. у Никшић. Она се од недавно налази у свом прелијепо украшеном трону, а свештенство са благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, сваког петка, послије вечерње службе, овдје служи молебан Пресветој Богородици, свеопштој заступници и заштитници цијелог свијета и цијеле Цркве.