Празнично бденије у манастиру Ђурђеви Ступови

У навечерје празника Светих мученика Кирика и Јулите и Светих мученика Величких и Горњеполимских, у петак 27. јула 2018, празнично бденије служено је у манастиру Ђурђеви Ступови.

Празнично бденије у манастиру Ђурђеви Ступови

Бденије, којем су присуствовали Њихова Преосвештенства Епископи пакрачко-славонски Г. Јован и будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, служили су свештеномонаси Манастира, свештеници беранског намјесништва са којима и гостујући свештенослужитељ архимандрит Константин из манастира Кутлумуша са Свете Горе.

Прослављање празника Светих мученика Величких и Горњеполимских биће настављено литургијским сабрањем у суботу 28. јула, у храму Светих Кирика и Јулите у Велици. Свету Архијерејску Литургију, са почетком у 9 часова, служиће Пресвећена Господа Епископи Јован и Јоаникије са свештенством и вјерним народом.

Послије светог богослужења, којим се молитвено обиљежавају 74 године од геноцида над недужним српским народом у Велици, одржаће се духовно-културни програм и треза љубави, а домаћини су братство Брковићи и Епархија будимљанско-никшићка.