12. Јул 2017.

Празник Светих апостола Петра и Павла прослављен је молитвено и саборно у храму посвећеном двојици Светих првоврховних апостола у старом градском гробљу у Никшићу.

Прослављена храмовна слава древне цркве Светих Петра и Павла у Никшићу

Свету Литургију, у шесту сриједу по Духовима, 12. јула 2017, служило је свештенство никшићког намјесништва. Началствовао је протојереј Василије Брборић, а саслуживали су јереји Данило Зиројевић и Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Прослављена храмовна слава древне цркве Светих Петра и Павла у Никшићу

Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступио је велики број сабраног народа, који се током Петровског поста, молитвом и исповјешћу припремао за Свето Причешће.

Прослављена храмовна слава древне цркве Светих Петра и Павла у Никшићу

Храмовна слава цркве Светих апостола Петра и Павла у старом градском гробљу у Никшићу, која се сматра најстаријом богомољом у овом крају, прослављена је благосиљањем славског колача и жита.

Прослављена храмовна слава древне цркве Светих Петра и Павла у Никшићу

Освештани су славски колачи свечара који Свете првоврховне апостоле прослављају као своје духовне заштитнике.

Прослављена храмовна слава древне цркве Светих Петра и Павла у Никшићу

Претходно је јуче одслужено свечано велико вечерње са петохљебницом у част и славу небеских покровитеља овог древног храма.