31. Јул 2017.

На празник Светог свештеномученика Атиногена , 29. јула 2017. г. прослаљена је слава новоподигнутог Храма на Вучјем долу.

Литургија на Вучјем долу

Светом Литургијом началствовао је протојереј Петар Крговић парох Граховско - вилушки уз саслужење протојереја Велимира Јововића пароха Старотребјешко - кличевског и надлежног пароха јереја Раденка Копривице.

Литургија на Вучјем долу

После Свете Литургије празнична литија опходила је Свети Храм након које је преломљен славски колач и освећено жито.

Литургија на Вучјем долу

Потом је у организацији Црквеног одбора при овом Храму на челу са предсједником г. Миљаном Алексићем начелником општине Билећа приређен богат културно - умјетнички програм у којем су учешћа узели КУД "Влатко Вуковић" из Билеће, народни гуслари Милош Вукоје из Билеће Владан Перовић из Требиња и Драган Даковић из Билеће, и интерпретаторка народних пјесама Марија Којовић из Берковића.

Литургија на Вучјем долу

Бесједу о Вучедолској бици изговирио је књижевник Чедо Баћовић, а присутне је поздравио Бранислав Баћовић предсједник Удружења Бањана и Рудињана владика Сава Косановић.