9. Јул 2017.

На празник Рођења Светог Јована Крститеља, у петак 7. јула 2017, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је са свештенством Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном данашњем празнику у Рожајама.

Црква Ружица прославила храмовну славу

У литургијској бесједи, којом се обратио бројним сабраним вјерницима, Владика је говорио о рођењу Светог Јована Крститеља и Претече, које је једно од најважнијих и најзначајнијих рођења на земљи.

Црква Ружица прославила храмовну славу

Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступио је вјерни народ у великом броју.

Црква Ружица прославила храмовну славу

Након светог Причешћа Преосвећени Епископ Г. Јоаникије предводио је празничну Литију која је опходила храм, а потом је преломљен славски колач и благосиљано жито.

Црква Ружица прославила храмовну славу

Домаћин овогодишњег сабрања био је Миомир Ђуровић са породицом.