Света тајна Јелеосвећења

На Велику сриједу, 20. априла Света тајна Jелеосвећења служена је у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Молебан Господу и призив Светог Духа да освешта уље да би било на исцјељење душа и тијела народа сабраног у никшићком Храму Светог Василија Острошког, служили су свештенослужитељи: протојереј Драган Крушић, протосинђел Никифор Миловић, секретар епархијског Управног одбора, јереји Данило Зиројевић, Жељко Ројевић и Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, Никола Зечевић, јеромонах Јефтимије Шкулетић, старјешина Саборне цркве и ђакон Остоја Кнежевић.

Света тајна Јелеосвећења

Изговореним молитвама призивано је саосјећање од Бога да вјерницима окупљеним у обреду Свете тајне Јелеосвећења олакша болест и ојача тијело, а у исто вријеме и да опрости њихове гријехове, препороди биће и обнови живот у Христу Господу.
Вјерницима се кратко обратио јеромонах Јефтимије Шкулетић.

Света тајна Јелеосвећења

Свету тајну Јелеосвећења, тј. помазивање освештаним уљем за исцјељење од болести и за опроштај од гријехова, примили су бројни вјерници, а помазање је вршило више свештеника.