Светосавске академије у Епархији будимљанско-никшићкој

Свечаности у славу Светог Оца нашег Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског, у Епархији будимљанско-никшићкој, ове године, протећи ће у знаку великог јубилеја - 8 вјекова аутокефалије Српске православне Цркве.

Светосавске академије у Епархији будимљанско-никшићкој

Светосавска сабрања почела су 12. јануара, у шавничком селу Дужи када је одржана традиционална духовна академија и сабор братства Косовчића. Литургију у храму Светог Саве служили су свештенослужитељи Епархије, а свечаност је настављена у Дому у Дужима, гдје је празничну беседу изговорио доц. др Душан Крцуновић. У културно-умјетничком програму су учествовали: хроничари, пјесници, народни гуслари, појци, фрулаши, здравичари.

Академије у славу Светог Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског, у Епархији будимљанско-никшићкој одржаће се према сљедећем распореду:

Беране, 25. јануара у 19 часова, Центар за културу
Мојковац, 26. јануара у 16 часова, Центар за културу
Андријевица, 26. јануарa у 19 часова, Центар за културу
Плав, 27. Јануара у 11 часова, Светосавски духовни центар
Бијело Поље, 27. јануарa у 18 часова, Спортски центар Никољац

Плужине, 27. јануара у 18 часова, Центар за културу
Страшевина код Никшића, 27. јануара, Парохијски дом у Страшевини, по завршеној Литургији која се, у 8 часова, служи у цркви Светог Јована Крститеља
Никшић, 28. јануара у 19 часова, Никшићко позориште
Жабљак, 29. јануара у 18 часова, Центар за културу
Рожаје, 31. јануара у 17 часова, Дом културе
Жупа Никшићка, 1. фебруара у 19 часова, Дом у Дучицама

Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави!