Распоред богослужења Епископа Јоаникија за Бадњи дан и Божић

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служиће на Бадњи дан, 6. јануара 2019, са свештенством Свету службу Божију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, у 9 часова.

Владика ће освештати и благословити бадњаке пред Саборним храмом Христовог Рођења у Мојковцу у 16 часова.
Епископ Јоаникије ће, потом, у 17 часова и 30 минута, освештати и благосиљати бадњаке пред Саборним храмом Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу.

Владика будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, са бројним свештенством и вјерним народом, благословиће и освештати бадњаке у порти манастира Ђурђеви Ступови у 20 часова.

Свечаност код Ђурђевих Ступова, катедралног манастира Епархије будимљанско-никшићке је централно налагање бадњака на простору наше Богом спасаване, светосавске Епархије будимљанско-никшићке.

Божићну архијерејску литургију Преосвећени Владика ће служити 7. Јануара, у манастиру Ђурђеви Ступови, са почетком у 9 часова.
На Сабор Пресвете Богородице, 8 јануара, Епископ Јоаникије служиће Свету службу Божију, у манастиру Шудикова, у 9 часова.
На празник Светог првомученика и архиђакона Стефана, 9. јануара Његово Преосвештенство владика Јоаникије служиће Литургију у манастиру Дуљево у Паштровићима, са почетком у 9 часова.

Распоред богослужења Епископа Јоаникија за Бадњи дан и Божић