У Андријевици први пут организовано Богојављенско пливање: до крста први Вуко Губеринић

У Андријевици се на Богојављење, упркос хладном времену, окупио велики број мјештана да поздраве учеснике витешког надметања у пливању за Часни Крст.

Пливање за Богојављенски крст, први пут, ове године, организовала је парохија андријевичка са надлежним парохом протојерејем-ставрофором Бором Врховцем.

Претходно је служена света Литургија у храму Светог Архангела Михаила у Андријевици, након чега је вјерни народ заједно са свештеником отишао до Лима, гдје је освећена вода ријеке.

За Богојављенски крст запливао је 21 учесник, а први је стигао Вуко Губеринић из мјеста Сеоце код Андријевице.

Њега је надлежни парох о. Боро Врховац даривао иконом Пресвете Богородице и медаљоном Господа Исуса Христа из Јерусалима.