Поноћна Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у поноћ, Свету Архијерејску Литургију у катедралном манастиру Епархије - Ђурђевим Ступовима.

Поноћна Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Прослава Божића, празника Рођења Исуса Христа, најрадоснијег догађаја у хришћанском свијету, почела je у поноћ првом Божићном Литургијом у храму Светог великомученика Георгија, коју је са свештенством служио Преосвећени Епископ Г. Јоаникије.

Поноћна Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Епископу је саслуживало свештенство архијерејског намјесништва беранског и братија Манастира: јереји Милош Цицмил и Стефан Миловановић и јерођакон Пајсије Ђерковић, уз учешће многобројног вјерног народа Берана.

Поноћна Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Прочитана је Божићна посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја и свих архијереја Српске православне цркве.

Након Литургије у препуном храму услиједило је причешћивање вјерника.

Поноћна Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Владика Јоаникије честитао је вјерницима најрадоснији хришћански празник традиционалним поздравом "Мир Божји, Христос се роди".