Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

На празник Сабор Пресвете Богородице, 8. јануара 2018, у сједишту Епархије будимљанско-никшићке - манастиру Ђурђеви Ступови, приређен је Божићни пријем, који се, традиционално, организује поводом најрадоснијег хришћанског празника Рођења Богомладенца Исуса Христа.

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Сабрање је благословио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, поздрављајући бројне госте, међу којима и Алексеја Таровског, изасланика амбасаде Руске Федерације у Црној Гори, Жану Филиповић, директорицу Директората за односе са вјерским заједницама у Црној Гори, предсједнике општине и СО Беране Драгослава Шћекића и Горана Киковића са руководством локалне управе, као и представнике јавног и привредног живота сјеверних општина са простора Епархије. Пријему су присуствовали и сарадници наше Цркве, бројно свештенство, монаштво, чланови Црквених општина и други уважени гости.

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Владика је честитао Божић и пожелио да празник унесе радост, срећу и мир у наша срца.

„Нека буде срећан свима празник Рођења Христовог, нека Божићна радост која обухвата небо и земљу, горње и доње свјетове, допре до сваког срца, до сваког дома, до сваке породице, да нас препороди, оплемени, очисти од наших грехова, сагрешења, мана, завада, да нас зближи једне са другима, да нас врати у наручје Божје, у наручје Христово“, казао је, између осталог, Владика Јоаникије.

Традиционални Божићни пријем у манастиру Ђурђеви Ступови

Овом приликом изведен је пригодан културно-умјетнички програм у којем су наступили: црквени хор „Свете мати Анастасије“ и етно група „Светог Евстатија“.