Богојављење прослављено у манастиру Брезојевица - до Часног крста први допливао Дарко Рајковић

Велики хришћански празник Богојављење прослављен је молитвено и свечано у манастиру Брезојевица код Плава.

Најприје је Свету Литургију, у присуству бројних вјерника Плавске жупе, служио јеромонах Георгије Рајаковић, игуман манастира Брезојевица.

По одслуженој Литургији о Георгије је, у литијском ходу, заједно са вјерним народном сишао до обала Лима и обавио освећење ријеке.

Велики празник Крштења Господа Исуса Христа – Богојављење, прослављен је, потом, пливањем за Часни крст.

Кишовито и веома хладно вријеме није спријечило такмичаре да запливају у набујалој ријеци, а у надметању су учествовали: Жељко Дашић, Вито Јашовић, Богдан Рајковић, Дарко Рајковић, Илија Радивојевић, Жељко Р. Дашић, Стеван Миловић, Александар Миловић и Милош Миловић.
Побједник такмичења је Дарко Рајковић. Све учеснике управа Манастира је даровала пригодним поклонима.