Чланови Црквене општине Бијело Поље учествовали у акцији давања крви

Чланови Црквене општине Бијело Поље, њих 31, дали су крв, у оквиру хуманитарне акције, коју су у уторак 16. јануара 2018, у Служби за трансфузију, организивали Општинска организација Црвеног крста и Клуб добровољних давалаца.

Чланови Црквене општине Бијело Поље учествовали у акцији давања крви

Вријеме празничних дана, који славе рођење Исуса Христа, мотивисало је чланове Црквене општине Бијело Поље да хуманим дјелима помогну оне којима је то неопходно.

“Црква и сви припадници православне вјероисповјести од Божића - када се Исус родио до Богојављења - када се Бог први пут појавио у три лица, слави дане радости. Божић је ново рађање и нови живот, зато смо се данас окупили овдје да дамо крв и то не би се хвалили и гордили тиме, већ из љубави према човјеку”, казао је протојереј Дарко Пејић, архијерејски намјесник бјелопољски.

Чланови Црквене општине Бијело Поље учествовали у акцији давања крви

Он је истакао да је друштво, нажалост, изгубило основне принципе заједништва и зато људи изнова морају учити да живе једни са другима и једни за друге.

“Ово није само давање крви, већ прилика да се видимо једни са другима, утичемо једни на друге, мијењамо свијест и савјест нашег народа. Нека Бог да у овој години што више здравља, слоге и љубави, а што мање болести, али, ако је и буде и када дође нека се нађе ова кап крви, која ће спасити нечији живот. Како је некада говорио наш Свети Патријарх Павле „Будимо људи“, то је најважније. Вјерујем да ће се повећати број оних који ће се прикључити овом хуманом дјелу”, рекао је свештеник Пејић.