Светосавсла академија у Бијелом Пољу

У препуној сали спортске хале „ Никољац“ синоћ је одржана Светосавска академија у част прославе првог српског архиепископа Светог Саве.

Светосавсла академија у Бијелом Пољу

Скуп је благословио епископ будимљанско-никшићки Јоаникије, након чега је о највећем Светитељу срспког рода бесједио академик проф. др Љубомир Зуковић.

Светосавсла академија у Бијелом Пољу

У културно-умјетничком дијелу програма, наступили су Јелена и Ивана Жигон, етно група ,,Косовски божур” са Косова и Метохије, КУД "Свети Јован Владимир” из Бара, етно-пјевачка група ,,Дарови Светог Јована Владимира” из Бара, рецитаторка Андријана Рудић из Бијелог Поља и црквени хор "Свети Никола” из Бијелог Поља.

Светосавсла академија у Бијелом Пољу

Академији су присуствовали изасланик предсједника Републике Србије Томислава Николића Предраг Микић, амбасаде Русије у Црној Гори, предсједник Извршног одбора Демос-а Горан Даниловић, предсједник Пријепоља Драгољуб Зиндовић, предсједник Скупштине и секретарка Општине Беране Горан Киковић и Јасмина Ђукић. Међу гостима на академији ове године се није појавио предсједник Општине Бијело Поље Александар Журић.

Светосавсла академија у Бијелом Пољу

Након Светосавске академије у етноселу "Вуковић”, у близини Томашева, организован је традиционални Светосавски бал.