Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

На Божић се родило најљепше и најсветије дијете у историји рода људског, зато је Божић, један од највећих и најрадоснијих хришћанских празника, пун љубави и радости.

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

То је дан сусрета Бога и човјека, празник рођења, дјеце, родитељства, мира, љубави,вријеме кад је породица на окупу.

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

Рођење Господа Исуса Христа – Божић је дубоко уткан у живот сваке хришћанске душе, сваке породице и хришћанског народа. Оно што наш народ разликује од осталих православних хришћана јесте богатство обичаја, који су испреплетени и дубоко укоријењени у живот вјерника, па и у живот Цркве.

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

Дјеца се нарочито радују Божић Бати који, према народној традицији на Бадње вече, посјећује домове да би породицама дао благослов, а дјеци поклоне.

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

У сусрет празнику Рођења Богомладенца Исуса Христа полазници атељеа „Дали“ из Никшића, измаштали су прелијепе божићне честитке и украсе, којима ће,у дивној божићној атмосфери дома, заједно са својим родитељима, окитити Бадњак, оно дрво које су пастири донијели и заложили у хладној пећини када се Христос родио.

Владика Николај: БОЖИЋНЕ ПЕСМЕ

Божић, Божић бата
Пун небеског злата,
Пун небесне благости
И Божије, милости,
Пун чобанске простоте
И анђелске чистоте,
Девојачког баја
И рајскога сјаја.
Божић, Божић светли дан
Сав је Христом обасјан.
Ваистину се роди!

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

Позивајући се на ријечи Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, којима се током ових дана Божићног поста обраћао вјерном народу, Информативна служба наше Епархије свим православним хришћанима жели да Божић дочекају срца очишћеног од сваке мржње, неистине, гордости и себичности како би у њему новорођени Богомладенац могао да нађе своје мјестo, да најрадоснији празник прославе са својим најближима у љубави, миру и благостању.

Божић – празник дјеце, породице, радости, родитељства

Мир Божји, Христос се роди!